Нова айдентика ILF

24 Сiчня 2018

Юристи та маркетологи, як, втім, і представники інших специфічних галузей, роблять одні й ті ж помилки в спілкуванні з клієнтами. Вони не намагаються пояснити деталі своєї роботи. Натомість сиплять складними галузевими термінами, а їх документи часом неможливо прочитати, не маючи профільної освіти. Відбувається це на будь-якому рівні: від секретаря до іменного партнера. Загальну для всієї галузі проблему, юристи однієї з провідних юрфірм країни спробували вирішити за допомогою креаторів.

 

Юридична компанія ILF (стара назва — Inyurpolis Law Firm) заснована в 1994 році науковими співробітниками Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого і групою практикуючих юристів. ILF — єдина компанія зі списку ТОП-15 юрфірм України, що базується не у столиці, а у Харкові. У 2017 році керівництво компанії зважилося на оновлення позиціонування і айдентики.

 

Як готувалися до ребрендингу

Головні проблеми комунікації українських юрфірм лежать на поверхні. Це громіздкість, канцеляризми і одноманітність. Проте ми вирішили підтвердити здогад дослідженнями. Ми вивчили досвід 15 компаній з рейтингу ТОП-50, щоб прийти до того ж висновку: більшість компаній описує себе одними і тими ж словами. І якщо замінити в описі одну назву на іншу, по суті нічого не зміниться. Так окреслилися дві основні задачі нового позиціювання: «бути зрозумілими» і «відрізнятися».

Щоб з'ясувати сильні сторони ILF, ми провели satellites analysis. Це метод ассоціацій. Топ-менеджери компанії називали усі асоціації зі своєю юрфірмою. Так визначилися фактори, які вважали важливими усі керівники. Ними стали інноваційніть та lifestyle.

Далі ми опитали потенційних клієнтів ILF, щоб з'ясувати чого вони очікують і чим зазвичай незадоволені в роботі з юрфірмами. З першим питанням усе просто: клієнтів цікавить хороша репутація, резонансні справи, клієнтоорієнтованість і т.д.

З недоліками було цікавіше: ті, хто брав участь в опитуванні, вказували, що для простої людини юридична галузь здається складною і непрозорою. В результаті клієнти не можуть повноцінно оцінити роботу юриста і бути впевненими, що він зробив для них все можливе. Так з'явився інсайт: «Звернення до юрфірми — це суцільний біль. Я не розумію, що вони роблять, не впевнений, що вони дійсно допоможуть, і не знаю, як вони працюють».

 

Так з'явився інсайт:
«Звернення до юрфірми — це суцільний біль. Я не розумію, що вони роблять, не впевнений, що вони дійсно допоможуть, і не знаю, як вони працюють».

 

Якщо підсумувати, ILF вирішили говорити про себе як про професійну та зрозумілу юридичну компанію, яка зробить можливе і неможливе для клієнта.

Тепер залишилося знайти слоган, який висловить цю концепцію. Ним став вислів «прояснюємо справи». Це просте і зрозуміле повідомлення, яке одночасно означає дві важливі для клієнта речі. По-перше, «допомагаємо розібратися, прояснити ситуацію для клієнта», по-друге, «допомагаємо знайти вихід, розплутуємо справу у суді».

Звичайно, смислові зміни, які відбулися в ILF вимагали нового візуального втілення.

 

Старий дизайн і UX

 

 

Логотип компанії не зазнав значних змін, його в Aimbulance визнали цілком сучасним: прості і зрозумілі лінії, мінімалізм без зайвої символіки.

З сайтом проблем виявилося набагато більше. Він виглядав як велика сітка, в кожній клітинці якої змішалися різні елементи: розділи меню, новини, слайд-шоу і непотрібний календар. Колірна гамма теж не покращувала сприйняття — сірі блоки підсвідомо оцінювалися як неактивні. Верстка внутрішніх сторінок відрізнялася одна від одної. І, нарешті, ягідкою на торті стала відсутність адаптивної мобільної версії.

 

Що зробили

Старий логотип виявився найменш проблемним аспектом ребрендингу. Тому його наздогнали еволюційні, а не революційні зміни. «У нас не було завдання перекроювати логотип з нуля. Ми хотіли просто зробити його трохи новіше. І придумали такий варіант: підкреслили його зеленою смужкою», — коментує стратегічний директор Aimbulance Роман Гавриш.

 

Щоб всі матеріали компанії виглядали цілісно і були впізнаваними, прямокутник з логотипу трансформувався в зелену лінію. Нею вирішили підкреслювати ключові тези статей, важливі розділи на сайті, висновки в листах та інші елементи.

 

Роман зазначає, що основне завдання логотипу — це айдентика, він повинен повністю відповідати позиціонуванню. «Ми довго працювали над різними формами і вирішували, як можна з мінімальним втручанням відобразити айдентику, розроблену для ILF. Підкреслення — ідеальний інструмент для нашого позиціонування: коли людина хоче щось виділити, вона це підкреслює».


Разом з айдентикою змін вимагав і підхід до комунікацій. Фахівцям, які відповідають за контент ILF, поставили нелегке завдання: позбавити tone of voice канцеляризмів та зробити текст зрозумілим. Основна мета, допомогти читачу розібратися в юридичних документах без подорожі в Google. Спілкування вирішили побудувати за принципами інфостилю.